آذربایجان غربی

چرا نباید یک زن استاندار شود؟

  • سه شنبه, مهر 10 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اسماعیل حسین پور: باید صادقانه گفت دکتر روحانی نه اینکه نخواسته باشد ولی به دلایلی نتوانسته است از حضور زنان در کابینه استفاده کند و این عقبگرد بزرگ روحانی یک باخت بزرگ برای او و دولتش تلقی می‌شود؟

سوالی که بسیاری دلسوزان دولت و ملت در ذهن دارند این است چرا از دید برخی‌ها «حسنات» دولت اصولگرایان «سیئات» دولت روحانی محسوب می‌شود؟ چرا دولت احمدی نژاد یک وزیر زن داشت و کسی در اعتراض دم برنیاورد ولی دولت روحانی نه تنها یک وزیر زن، بلکه حتی یک استاندار زن هم ندارد و تعداد وزارتخانه‌هایی که در آن زنان در پست معاونت حضور دارند چندان نظرگیر نیست؟

دکتر روحانی در فرصت باقی مانده، ضمن توجه ویژه به چالش‌ها‌ی اقتصادی و دغدغه‌ها‌ی معیشتی مردم، باید علاوه بر توجه ویژه به جوانان، زمینه به کارگیری زنان در پست‌ها‌ی مدیریتی را فراهم کند تا بیش از این شاهد یاس و دلمردگی در بین حامیانش نباشیم. یکی از سوالات بی جواب این سالیان این است: «چرا دولت روحانی یک استاندار زن ندارد؟» آیا نمی‌شود از زنانی که در بدنه وزارت کشور از مدیرکلی تا معاونت استاندار ارتقا یافته اند و مدیریت شایسته و قابل قبولی داشته اند از یک زن حتی در یک استان کوچک به عنوان استاندار استفاده کرد؟

در حالی که وزیر کشور در شهریور 96 گفته است: « به دنبال آن هستیم و تلاش می‌کنیم که اگر بتوانیم استاندار زن هم داشته باشیم.» چرا دیگر دولتمردان با وزیر کشور همراهی نداشته اند تا زمینه حضور یک زن به عنوان استاندار فراهم شود؟ نیک می‌دانیم که استاندار در کنار بسیاری شاخص‌ها‌ی مدیریتی باید توان مدیریت برخی بحران‌ها‌ را داشته باشد و در بین زنان این سرزمین زنان مدیر و آشنا با بحران‌ها‌ و چالش‌ها‌، کم نیستند که این زنان شایسته می‌توانند با توان مدیریتی بالای خود شرایط مطلوبی را برای همراهی‌ها‌ی بزرگ زنان آن دیار، با مدیران ارشد استان فراهم کنند.
هر چند در این دولت بخشنامه سهمیه 30 درصدی حضور زنان در رده‌ها‌ی مدیریتی یکی از اقدامات ستودنی دولت روحانی است ولی عدم باورمندی برخی اطرافیان و مدیران دکتر روحانی به ایشان و برنامه‌ها‌یش سبب شده این مدیران بیگانه با مشی و مرام روحانی چشم بر این نگاه عادلانه و امیدبخش روحانی ببندند و این جفایی بزرگ در حق حامیان دکتر روحانی است که زنان نیمی از آن «آری» گفتگان به روحانی هستند که در دو انتخابات اخیر با هزاران امید در پای صندوق رای حاضر شدند.

حال که بحث تغییراتی در سطح وزیران و استانداران مطرح است انتظار می‌رود دکتر روحانی با عزل برخی ناتوانان آرام گرفته در کابینه اش زمینه حضور موثر مردان و زنان وفادار به برنامه‌هایش در کابینه را فراهم کند و در سطح استانداران نیز حداقل یک یا چند استاندار زن به کارگیری شوند تا شاهد امید و اعتمادآفرینی در بین نیمی از جامعه باشیم.

منبع: آفتاب يزد

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در زنان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها