آذربایجان غربی

تاكيد شهرياري بر جبران عقب ماندگی های آذربايجان غربي

  • پنج شنبه, بهمن 05 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت توجه و تلاش هر چه بیشتر در جهت جبران عقب ماندگی های استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در هفتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که صبح امروز با حضور اعضای این شورا در محل استانداری ترتیب یافت، بر ضرورت توجه و تلاش در جهت جبران عقب ماندگی ها در استان تاکید کرد و گفت: باید با توجه، برنامه ریزی و تلاش مضاعف تر، در جهت ارتقای شاخص های توسعه در استان و همچنین پر کردن شکاف توسعه ای میان شهرستان های استان گام برداریم.

وی همچنین به مسائل و مشکلات شهرداری های استان اشاره کرد و افزود: رفع مشکلات شهرداری های استان مورد توجه است و تا حد امکان به شهرداری ها برای حل مشکلاتشان کمک خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود نظام بودجه ریزی در کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری متخصصین و افراد صاحبنظر، در موضوع برنامه ریزی و بودجه ریزی کشور عملکرد خوبی را دارد اما آنچه که این برنامه ریزی ها را گاهی اوقات تحت تاثیر قرار می دهد، مربوط به مسائل منطقه ای و بین المللی است که مردم نیز این را بخوبی درک می کنند.

شهریاری، ضرورت پاسخگویی سریع به استعلامات سرمایه گذاران را هم مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر قرار باشد پاسخ به تقاضاهای سرمایه گذاری طولانی شود، مطمئنا سرمایه گذاران در جای دیگری سرمایه گذاری خواهند کرد؛ لذا دستگاههای ذیربط استانی باید در اسرع وقت به استعلامات سرمایه گذاران پاسخ دهند.

سهمیه سوخت مرزنشینان در استان از دیگر موارد مورد اشاره مقام عالی استان در این جلسه بود.

وی در این ارتباط گفت: متاسفانه در گذشته، بجای مرزنشینان، افراد دیگری از سهمیه صادرات سوخت در استان بهره مند شده بودند؛ لذا به جد در تلاش هستیم که سود حاصل از این سهمیه، به جیب مرزنشینان استانمان برود و موجب افزایش سطح معیشت و رفاه آنان شود.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود به مساله ستاد احیای دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم که اختیار ستاد احیای دریاچه ارومیه استانی شود و این ستاد زیر نظر استانداری فعالیت کند؛ معتقد هستیم که با استانی شدن ستاد، بهتر می توان برنامه های احیای دریاچه ارومیه را پیش برد.

وی همچنین با اشاره به موافقت رئیس جمهوری با پیشنهاد اختصاص سه میلیارد دلار فاینانس خارجی برای اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه، گفت: مذاکره با سرمایه گذاران خارجی نیز در این زمینه آغاز شده است.

حضرتی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز در این جلسه، ویژگی های لایحه بودجه سال 97 و جایگاه استان در این لایحه را تشریح کرد.

همچنین در این جلسه اعتبارات پروژه های استانی و ملی پیشنهادی از محل ارتقای شاخص های توسعه اقتصادی، پیشنهاد تامین اعتبار تعدادی از پروژه های تملک دارائیهای سرمایه ای استان، پیشنهاد افزایش اعتبار هزینه ای تعدادی از دستگاههای استان ( ورزش و جوانان- اوقاف و امور خیریه- هواشناسی- اداره کل زندانها- حوزه هنری- دامپزشکی) و همچنین مصوبات کارگروه زیربنایی استان توسط دبیرخانه شورا مطرح شد که تمامی موارد با اکثریت آرا مورد تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار گرفت.

دکثر بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و دکتر عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی نیز بعنوان نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان نیز در این جلسه حضور داشتند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها