آذربایجان غربی

شهریاری: متاسفانه امروز عقاید مخالف تحمل نمی شود

  • یکشنبه, بهمن 15 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی در جمع ایثارگران شاغل در استانداری، وحدت و همدلی و دوری از گرایش های افراطی را نیاز امروز جامعه برای حل مسایل و مشکلات عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از ایثارگران شاغل در استانداری، دلیل اصلی انقلاب مردم ظلم و ستم، نابرابری، اجرا نشدن عدالت و محدود بودن اقتصاد در دست برخی خانواده های انگشت شمار عنوان نمود و گفت : همه این مسائل باعث ایجاد خیزش مردم شد که در نهایت با رهبری داهیانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

استاندار آذربایجان غربی به حوادث بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و پس از آن دوران سازندگی اشاره کرد و اظهار داشت: در آن دوران به دلیل نبود امکانات و شرایط نامناسب امکان صدور انقلاب اسلامی مهیا نبود.

شهریاری به دوران 8 سال دفاع مقدس و ایثارگری های دلاورمردان در دفاع از میهن اسلامی اشاره و گفت: برخی از این صحنه های توام با ایثار، فداکاری و گذشت مغفول مانده در حالی که برای انتقال این رشادتها به نسل جوان و نسل های آینده باید بصورت فیلم و کتاب تهیه و در دسترس مردم قرار گیرد.

مقام عالی استان ادامه داد : امروز در شرایطی هستیم که با برخی مشکلات از جمله مسائل و مشکلات اقتصادی و بیکاری مواجه هستیم و این به دلیل استفاده نکردن از سرمایه های اجتماعی و مدیریت نادرست در گذشته بوده است.

وی اضافه کرد: آنچه می بینیم و شاهد آن هستیم نشان از این دارد که سرمایه گذاری خاصی در استان صورت نگرفته ولی الان کشور به سمتی برگشته که به سمت مدیریت عادی حرکت می کند.

استاندار آذربایجان غربی در پاسخ به سوال یکی از همکاران در خصوص برخی مشکلات اقتصادی، گفت: با توجه به منابع محدود کشور در شرایط حاضر نه تنها کارمندان بلکه عموم مردم با مشکلات اقتصادی و بیکاری مواجه هستند به طوری که در ملاقاتهای مردمی بخش عظیمی از مشکلات مراجعان علی رغم تحصیلات عالی به بیکاری مربوط می شود.

شهریاری با تاکید بر اینکه امروز باید دست به دست هم به سمت بهبود اوضاع ، توسعه و پیشرفت قدم برداریم، گفت: متاسفانه امروز مردم تحمل عقاید مخالف هم را ندارند در حالی که امروز باید ملت ها با وحدت و همدلی به دور از گرایش های افراطی در کنارهم باشند تا کشور و بخصوص در آذربایجان غربی بتوانیم به سمت جلو و پیشرفت حرکت کنیم.

استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از اینکه متاسفانه کارکرد حزب در کشور ما درست نیست، گفت: احزاب مختلف حتی تحمل صحبت با هم را ندارند و صحبت های با هم تبدیل به دشمنی می شود در حالی که الفبای کشورداری تحمل عقاید مختلف است.

شهریاری با بیان اینکه در شرایط حاضر همه دشمنان به نوعی در صدد تضعیف کشور و ایران اسلامی هستند، افزود: امروز ظرفیت علمی و سرمایه های اقتصادی کشور بالاست و نیاز به مدیریت درست در سایه احترام به همدیگر است تا کشور در مسیر موفقیت گام بردارد.

در پایان این مراسم از ایثارگران و فرزندان شهدا با اهدا لوح و جوایزی تجلیل شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها