آذربایجان غربی

تاکید نوه امام راحل بر مبارزه با فساد اقتصادی

  • یکشنبه, بهمن 22 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نوه گرامی امام راحل گفت: ملت، رهبری، قوه قضائیه و همه مسئولان نظام نسبت به فساد اقتصادی در کشور ناراضی هستند و مبارزه جدی با آن باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی روز یکشنبه در سخنرانی پایانی جشن پیروزی انقلاب و راهپیمایی 22 بهمن در ارومیه افزود: رهبر معظم انقلاب نیز به عنوان یک مطالبه ملی از شما می خواهد که در مقابل فساد بایستید تا روند پیشرفت انقلاب اسلامی کُند نشود.

وی ادامه داد: امام راحل نیز از ملت ما خواسته بودند تا چشم تیزبین داشته باشند و ایرادها را دلسوزانه فریاد بزنند و بگویند 'چون نظام را دوست داریم، فریاد می زنیم و انتقاد می کنیم'.

وی افزود: اگر جایی ایرادی در نظام می بینیم باید خودمان پا پیش بگذاریم و نباید منتظر نسخه پیچی اسرائیل و آمریکا و ضد انقلاب باشیم.

وی اظهار کرد: مسئولیت در جمهوری اسلامی در خدمتگزاری به مردم خلاصه می شود و اگر مفسدان اقتصادی اطراف مسئولان نباشند، آنان بسیار راحت تر خدمت می کنند.

وی اظهار کرد: مسئولان ما باید زندگی خود را برای تامین رفاه مردم وقف کرده و از ثروت اندوزی دوری کنند؛ اسلام مخالف ثروت نیست و بسیاری از ثروتمندان یاری رسان اسلام بودند اما فساد اقتصادی در نظام اسلامی قابل قبول نیست.

وی افزود: مردم باید از دروغ گویان و عیب جویان دوری کنند و نسبت با آنان آگاهانه رفتار کنند زیرا آنان همان کسانی هستند که می خواهند مردم را نسبت به نظام و دولت و کشور ناامید کنند.

وی ادامه داد: وقتی مردمی شعار ' آذربایجان اویاخدی، انقیلابا دایخدی' را سر می دهند یعنی تمام نقشه های دشمنان نقش بر آب شده است و این ملت متحدانه در کنار هم ایستاده اند.

وی با اشاره به اینکه وحدت کلمه و ایمان به خدا رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است، افزود: این 2 واژه رمز استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی است و به دشمنان اجازه نمی دهیم با طرح مسائل قومیتی بین ملت ایران تفرقه بیاندازد زیرا ما ایرانی و مسلمان هستیم.

وی با بیان اینکه دشمنان و در صدر آنان صهیونیست جنایتکار به دنبال ایجاد انشقاق در بین ملت است، افزود: ملت ما با هر قومیت و زبانی به عنوان ید واحد در مقابل دشمنان می ایستند و وقتی پای خون شهدا و آرمان های انقلاب و رهبری در میان باشد، با هم برادرند.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: امروز مردم آمدند تا به جهانیان اعلام کنند که بعد از حدود 40 سال از این انقلاب هنوز جوانان ما راه شهدا و امام شهدا را ادامه می دهند و پشتیبان ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی اظهار کرد: برخی مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال در جامعه وجود دارد و مسئولان نیز برای حل این مشکلات تلاش می کنند ولی تنها راه حل مشکلات حضور متحدانه مردم همراه مسئولان است.

وی با اشاره به اینکه عیب جویی سهل اما رفع مشکلات با دشواری روبرو است، اظهار کرد: دولت موظف است تمامی این مسائل را با نگاه اسلامی حل و فصل کند.

وی ادامه داد: مسئولان و مردم باید دقت کنند تا کسانی را که بر منصب حکومت قرار می دهند از جان و دل به مردم و کشور خدمت کنند و به دنبال منفعت طلبی خود نباشند.

وی با اشاره به نقش مردم آذربایجان در ظهور و بروز انقلاب اسلامی اظهار کرد: مردم ایران در ظهور انقلاب اسلامی نقش داشتند اما یکی از استان هایی که بیش از سایران بر گردن این انقلاب حق دارد، آذربایجان و مردم آن هستند و وجود 12 هزار شهید والا مقام در این استان گواهی بر این مسئله است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها