آذربایجان غربی

پیشنهادات، نظرات و یادداشتهای شما

 • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سایت خبری تحلیلی هم آوا، در راستای پیشرفت و تعالی میهن عزیزمان، آمادگی خود را برای انتشار نوشته های شما اعلام می دارد.

 

نظرات، پیام ها، مقالات و یادداشت های علمی و کارشناسی خود را در قسمت نظرات این بخش یا به صورت ایمیل برای ما ارسال کنید تا شاید بتوانیم در کنار شما، کمک اندکی برای شناخت بهتر مشکلات میهن عزیزمان و ارائه راهکارهای عملی داشته باشیم. 

همچنین در صورتی که نظر، پیام، یادداشت یا مقاله شما حاوی تصویر، جدول و نمودار است، لطف کنید آن را به آدرس ایمیل زیر ارسال فرمائید:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

19 نظرها

 • پیوند نظر جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي استان ايلام یکشنبه, 26 مهر 1394 ساعت 12:06 ارسال شده توسط جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي استان ايلام

  گريزي بر مشكل حل‌نشده‌اي به نام كاركنان رسمي كارگري ادارات دولتي
  اكنون «اميد» به «تدبير» دكتر روحاني است
  بيش از یکسال از نوشتن نامه نخست به ریاست جمهوری، مسئولان استانی و نمایندگان مجلس می گذرد. نامه ای که هنوز هم بسیاری از نویسندگانش امیدوار به رسیدن جوابش هستند. برای بسیاری از آنها باور کردنی نیست مردی میانه اندام و همیشه در سفردولتهای نهم و دهم که براساس آمار، گیرنده بیشترین در خواستها و نامه های مردمی در عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی بوده است و در مدت صدارتش در خیابان پاستور هیچ نامه ويا درخواست به حقی را بی پاسخ نگذاشته هنوز جواب نامه آنها را نداده است .
  آنها جمعی از کارکنان رسمی کارگری نهادهای دولتی استان ایلام هستند که حالا با نگرانی روزهای واپسین باقیمانده از عمر دولت دهم را می شمارند. روزهایی که هرچند هر ساعتش برای بیشتر شهروندان ایرانی آبستن خبری از حل مشکلات استخدام در ارگانهای دولتی، اجرای طرحهای حمایتی ازقشرهای مختلف و انجام برنامه های معطل مانده در دولتهای قبلی است اما هنوز با وجود اجرای طرحهایی نظیر خدمات کشوری و ساماندهی شرکتهای خدماتی و کارگران شرکتی برای این قشرمژده ای نداشته است .
  این کارکنان را که هنوز امیدوار به حل مشکلات خود به دست گره گشای دکتر محمود احمدی نژاد هستند؛ در آیین نامه استخدام ادارات دولتی به نام مستخدمین رسمی – کارگری می شناسند.
  این افراد با مدارک تحصیلی از دیپلم تا کارشناسی ارشد حالا سالهاست در تبعیضی آشکار نسبت به همکاران خود که تنها با تفاوتی موسوم به مستخدمین رسمی کارمندی در ادارات دولتی مشغول بکارند نه حق تاهل می گیرند و نه فوق العاده برای بدی آب و هوا، نه حق تحصیلات به آنان پرداخت می شود و نه از مزایای محرومیت مناطق جنگی استفاده می‌کنند.
  این محرومیت و تبعیض در حالی انجام می شود که تنها اختلاف بین آنان و همکارنشان در استفاده از نقل کارگری و کارمندی است و البته وقتی پای درد دلشان می نشینی احساس می کنی در این میان حتی حرمت کلمه در کارگر هم که عطر و بوی بوسه پیامبر مهربانی (ص ) را با خود دارد نیز بر دردهایشان می افزاید.
  آنان که در دوران دفاع مقدس مرزدارانی غیور بوده و بسیاری از آنان از خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگرانند در تمام این سالها دم فرو بسته اند و تبغیض آشکار بین آنها و همکارانشان سبب شده با مسایل و مشکلات مالی بسیار دست و پنجه نرم کنند.
  تلخی این تبعیض و تناقض آشکار آنجا روشن می شود که در هنگام پرداخت عیدی بر خلاف روند محاسبه این مزیت بر اساس قانون کارو برای کارگران از منظر سازمان دولتی متبوع خود آنان کارمند محسوب شده و همانند کارمندان رسمی عیدی دریافت می کنند .
  این وضعیت آنها را شبیه ضرب المثل معروف می کندکه (یا مرغ باش بپر، یا شتر باش و ببر!!!) نگاهی به فراوانی این افراد در نهادهایی نظیر بهزیستی ، تربیت بدنی نیز حکایت از نبود نگاه کارشناسی شده به وضعیتهای استخدامی آنان در احکامشان است و وجود این جایگاه دوگانه کارمندی رسمی و کارگری رسمی در این نهادها تا حدودی غیر منطقی و نیازمند تجدید نظر می دهد.
  این در حالی است که احکام کارگزینی این کارکنان رسمی – کارگری از نظر مزایای مندرج و مزایای جانبی با قانونهای خدمات مدیریت کشوری و قانون کار همخوانی نداشته و در راستای تحقق شعار عدالت گستری دولت نهم و دهم نیازمند بازنگری ویژه است.
  آنان که تا پیش از اجرای قانون خدمات کشوری امیدوار به رفع این تبعیضها و بهره گیری از مزیتهای قانونی خود نظیر حق تاهل و غیره بودند از حل نشدن این اجحاف در حق خود و دیگر همکارنشان دلسرد شده و حالا تمام امیدشان به رییس جمهوری منتخب است. تا خواسته ای که تنها در چند کلمه خلاصه می شود تا حق قشری نه چندان کم جمعیت در جامعه نیز از حقوق قانونی خود که همان حق تاهل، بدی آب و هوا ، محرومیت مناطق جنگی ، حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار است و به همکارانشان پرداخت می شود بی بهره نما نند و یا خواهان تبدیل وضعیت به خدمات کشوری اعم از رسمی کشوری یا پیمانی هستند.
  همانگونه كه در بالا ذكر شد تأمين نيروي انساني ادارات دولتي و سازمان‌هاي وابسته به روش‌هاي مختلف از جمله بكارگيري كاركنان رسمي كارگري صورت مي‌گيرد. اين در حالي است كه بخشي از اين مجموعه معلق نتوانسته‌اند جاي خود را نه در بين كاركنان پيماني و نه رسمي كشوري پيدا كنند.
  از طرفي عليرغم پيگيري‌هاي متعدد جمع كثيري از اين قشر زحمتكش از طريق ارسال نامه به رياست محترم جمهوري، جناب دكتر احمدي‌نژاد، مسئولان استاني و نمايندگان محترم استان در مجلس شوراي اسلامي و همچنين انعكاس مشكلات خود از طريق رسانه‌هاي محلي، نشريات سراسري و خبرگزاري‌ها، متأسفانه تاكنون هيچگونه اقدامي در اين زمنيه صورت نگرفته است.
  اكنون با توجه به روي كار آمدن دولت تدبير و اميد و انتخاب شخصيت فرهيخته و مورد اعتماد ملت، جناب دكتر روحاني، اين مجموعه اين بار چشم اميد خود را به ايشان دوخته‌اند تا با تدبير خويش و با بهره‌گيري از درايت و نگاه واقع‌بينانه، مشكل‌شان به پايان برسد و اين دغدغه‌ي روزمره دست از سر زندگي‌شان بردارد.
  در اين راستا، دبير جامعه اسلامي كارمندان استان ايلام با اشاره به زحمات بي‌بديل اين مجموعه خاطرنشان كرد: بهره‌گيري از حقوق قانوني و مزيت‌هايي كه اين دسته از كاركنان دولت از آن محروم هستند از جمله حق تأهل، بدي آب و هوا، حق مدارج دانشگاهي و سختي كار بايد براي آن‌ها اجرايي گردد.
  سيد خليل سجادي در ادامه تبديل وضعيت اين كاركنان را به خدمات كشوري اعم از رسمي كشوري و پيماني خواستار شد و اضافه كرد: كاركناني كه در اين شرايط قرار مي‌گيرند( رسمي كارگي) مدارك تحصيلي و به ويژه مدارك دانشگاهي هيچ‌گونه تأثيري در ارتقاء جايگاه اداري و حقوق و مزاياي دريافتي آن‌ها ندارد كه اين موضوع نيز به تنهايي اجحاف در حق اين قشر به شمار مي‌رود.
  وي همچنين افزود: كارگران رسمي كارگري خدماتي مورد بحث با هر گروهي كه استخدام مي‌شوند بدون كسب گروه جديد در طول دوران خدمت خويش با همان گروه استخدامي بازنشست مي‌شوند كه اين قانون نيز بايد مورد بازبيني و تغيير قرار گيرد.
  دبير جامعه اسلامي كارمندان استان ايلام در پايان ابراز اميدواري كرد: با توجه به ضرورت حمايت مسئولان ذيربط از اين قشر خدمتگزار مشكلات مطرح شده در آينده‌اي نه چندان دور حل شود.

 • پیوند نظر کریم پنج شنبه, 17 ارديبهشت 1394 ساعت 00:21 ارسال شده توسط کریم

  لطفا از سرپرست بخشداري ... هم مطلبي تهيه كنيد همزمان عضو شوراي شهر ...،عضو شوراي بخش ... و رييس شوراي شهرستان ميباشد و پس از گذشت سه ماه از انتصاب بعنوان سرپرست بخشداري هنوز از عضويت خود در شوراها استعفا نداده و اين خلاف مقررات بوده و عملا با زورگوئي باعث تضييع حقوق افراد علي البدل در شوراي شهر ...،شوراي بخش ... وشوراي شهرستان گرديده است.
  هم آوا: مخاطب محترم، پس از اطلاع رساني شما، پيگير قضيه شديم و انشالله به زودي مشكل برطرف خواهد شد.

 • پیوند نظر ستوده قره باغ سه شنبه, 25 فروردين 1394 ساعت 13:36 ارسال شده توسط ستوده قره باغ

  مدیریت محترم سایت هم آوا
  باسلام ضمن تشکر از زحمات جنابعالی وهمکاران محترم درانعکاس اخبار ورویدادهای سیاسی واجتماعی استان بخصوص خبر نشست فعالان سیاسی با حضور وزیر کشور تحت عنوان نقش تحزب ومشکلات پیش روی انها چد نکته نظر شخصی خود را جهت تنویر افکار عمومی وفعالان سیاسی به سمع نظرتان می رساند ومطمئنا برگزاری این جلسات نشان از رشدوبلوغ سیاسی جامعه وفعالین اجتماعی بوده وطر ح موضوعات وموانع توسعه سیاسی واجتماعی واقتصادی مربوط به استان در آن گامی مثبت وروبه جلو در مشارکت افکار وتشکل ها بوده باعث نشاط سیاسی خواهد شد .این نشست تحت عنوان نقش تحزب ومشکلات پیش روی آنها تشکیل شد وجناحهای مختلف نسبت به طرح دیدگاههای خود پرداخته وتضارب افکار وگفتمان رودر رو وبیان افکار ومنویات خودکه گامی نخست درتحمل رقیب و مشارکت سیاسی می باشد اما فحوای جلسه دریغ از نکات مهمی که مغفول مانده برگزارکنندگا ن آن ازآن غفلت نموده که به شرح هریک از آنها می پردازم .
  نکته اول: شعار امسال توسط مقام معظم رهبری همدلی وهمزبانی دولت ومردم نامگذاری شده که طرفین اصول گرا واصلاح طلب به راحتی این شعار را فراموش نموده وهریک در قالب های مختلف سخن رانی عنوان نمودند که همدل وهمزبان نبوده و این اختلاف سلیقه انه به اتحاد منجر نخواهد شد درحالی که دغدغه های مقام معظم رهبری ونظام باتوجه به حساسیت های داخلی وخارجی ایجاد همدلی وهمزبانی بوده وبا تکیه بر نقاط قوت ومحاسنات طرف مقابل فرصت خدمت گذاری به مردم افزایش یافته ودشمن را نامید کند.
  نکته دوم: دستور کار جلسه بررسی نقش احزاب ومشکلات پیش روی آنه بود که متاسفانه برخی سخن رانان اصلاح طلب قواعد بازی را رعایت نکرده واز بحث اصلی خارج شده وبحث های داخلی ومیان گروهی خود را مطرح نموده واین جلسه را به نقد غیر منصفانه وغیر حرفه ای عملکرد نماینده محترم رئیس جمهور وسردمدار استانی ائتلاف سازندگی واصلاح طلب پرداختند وبرخی جریان ها بدلیل عدم دستیابی به مطامع حزبی وگروهی خود در تصاحب پست های استانی بغض خود را نابجا شکسته وبه قول معروف در مقابل رقیب اصول گرا خودزنی کردند واز همراهی دولت ونماینده دولت خودداری نمودند ودر این مدت بیشترین بهانه گیریها و فشاروبه قول معروف ترکها بیشترین شلتاخ از طرف گروههای اصلاح طلبی بوده ودر فضای مجازی بیشترین تیترها را به خود اختصاص داده است وانصافا اصول گراها با تسلط بر قواعد بازی ونسبت به دوره های قبلی بیشترین همراهی رابا نماینده دولت داشته اند و نیک دریافته اند که آقای مهندس سعادت استاد تمام وچیره دستی در سیاست ومدیریت بود ویک چهره سیاسی ملی با افق دید بلند ودارای قدرت راهبری بسیار بالاست وسالهای زیاد در دولتهای مختلف کارنامه ای بسیار موفق داشته است اما عده ای معدودی از اصلاح طلب ها هنوز این سرمایه انسانی ملی را نشناخته وبر طبل جدایی از اصلاح طلبی وسازندگی میزنند وغافل از اینکه در کشتی ای که در آن نشسته اند دراین امواج متلاطم سوراخ میکنند .
  نکته سوم :یکی از سخن رانان عنوان نمودند که درانتخاب افراد شایسته سالاری ونه ارادت سالاری صورت گیرد ومهندس سعادت کاندیدای ما نبوده است . بطور یقین این انتخاب دولت باشناخت کامل صورت گرفته وآقای مهندس سعادت مبارز متدینی است که فعالیت سیاسی خود را قبل از انقلاب در دوران خفقان وتعقیب وگریز شروع کرده و در جنگ تحمیلی با چهار برادر همزمان در خط مقدم جبهه دوشادوش با شهیدان باکری وامینی وسایر شهدای الگو خدمت نموده ومدال فرهنگ ایثار خانواده معظم شهدا را برسینه دارد مدیر توانایی که از زمان مرحوم عطایی استاندار وقت از پست معاونت سیاسی در سخت ترین شرایط شروع وبا توجه به حساسیت های منطقه ای همزمان در چند استان از جمله استان قم کارنامه ای موفق بدون الودگی های سیاسی ومالی به مردم خدمت نموده وهمیشه خود را خدمت گذار مردم معرفی نموده است وبخاطر لیاقت وشایستگی وتجربه وتوان مدیریتی بالا انتخاب شده است ..
  نکته چهارم :به نظر می رسد نقطه تعارض برخی از افراد در عدم شناخت کافی از دغدغه های آقای مهندس سعادت می باشد براساس آمار رسمی کشور این استان رتبه 26در شاخص های توسعه را در سالهای قبل را کسب کرده واین بدین معنی هست که متاسفانه این استان یکی از محرومترین استانهای کشور بوده وگرده فقر وعدم برخورداری در اکثر شاخص ها در پیشانی آن نشسته است بیش از 60 درصد از خانواده های استان تحت پوشش سازمانهای کمیته امداد وبهزیستی قرارگرفته وسرانه درآمدی مردم بسیار پایین وکسب وکار مردم رشد منفی به خود گرفته وبخشهای مختلف اقتصادی ازرونق ورمق افتاده است وانبوهی از واحدهای تولیدی به تعطیلی کشیده شده وانگیزه سرمایه گذاری سرمایه داران در لا به لای سازمانها سلب وبه نامیدی بر تولید کنندگان مستولی گشته است .آقای سعادت با کوله باری از تجربه دریافته اند که این استان فرصت های سرمایه گذاری را در سالهای قبل از محل طرحهای ملی را به دلیل عدم پیگیری از دست داده است کیسه دولت نیزبه خاطر بذل وبخشش های بی رویه دولت قبل خالی گشته پس تنها امید ایجاد رونق اقتصادی فعال نمودن هسته های اقتصادی در بخشهای مختلف استان ومناطق آزادوجلب مشارکت سرمایه گذاران در سرمایه گذاری خواهد بود که تکمیل این فرایند منجر به اشتغال خواهد شد امید است با مشارکت تمام احاد نیروهای سیاسی شاخص های توسعه جدید هدف گذاری وپیگیری گردد.پس امروز مطالبات مردمی همان دغدغه های آقای مهندس سعادت بوده وعدده ای معدودی با هیاهو به دنبال عقیم سازی آن می باشند واینان قدر سرمایه را ندانسته و تدبیر را در توهم خود به مسلخ میکشند پس همگی دلواپس مشکلات اقتصادی مردم باشیم وشاخص ها ی برتر را در استان برای مردم رقم بزنیم ودر پیشگاه خدا ومردم خجل نباشیم.
  نکته پنجم: امروزبه نظر می رسد هرگونه اتحاد واتفاق مبارک در همدلی وهمزبانی فقط در سایه حمایت ویاری از نماینده مقام معظم در استان ویاری وحمایت ویاری از نماینده رئیس جمهور وهمکاری مسولین وهمکاری نمایندگان مجلس و گروههای سیاسی وتوسعه شعاع دایره فرا جناحی واستفاده از فکر ونظر نیروهای توانمند در پیگیری مطالبات مردم رقم خواهد خورد مجددا اعلام می نماید که این مطالب نظرات شخصی بوده وفارغ ا زتعصب و نگرشهای جناحی به عنوان کارشناس اعلام میگرد.

  والسلام ستوده قره باغ

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها