اشنویه از شهرهای استان آذربایجان غربی است که جاذبه های زیادی دارد. یکی از روستاهای این شهر روستای میر آباد می باشد که در نزدیکی اشنویه واقع شده و دارای جاذبه های فراوان است.

در این روستا جنگل های زیادی نیز وجود دارد که بسیار زیبا و دیدنی بوده و برای تفریح بسیار مناسب است.

در غرب شهرستان اشنویه و در مجاورت رودخانه گادری، روستای میرآباد واقع شده که طبیعتی بسیار زیبا دارد و در واقع از مجموع کل پلاک روستای میراباد درحدود ۹۰ هکتار آن بصورت جنگل نیمه انبوه است و از جاذبه های گردشگری به شمار می رود.

در این جنگل نیمه انبوه درختانی مانند زالزالک، سیب وحشی، گلابی وحشی، آلو،نسترن و... رشد می کند که علاوه بر نقش تفرجگاهی و حفاظت آب و خاک ازمیوه های این درختان نیز بهره برداری میشود. این روستا هشت کیلومتر با شهر اشنویه فاصله دارد.

روستای میرآباد در غرب شهرستان اشنویه در دهستان هق بخش نالوس، در مجاورت رودخانه گادر واقع شده است. جنگلهای طبیعی در کوهپایه کوههای کیله شین به فاصله هشت کیلومتری شهر اشنویه در این منطقه واقع هستند.

برای بازدید از جنگل های روستای میرآباد (میراوا) باید از جاده اشنویه-پیرانشهر اقدام کرد. بعداز عبور از پل موسوم به "پل پوش آباد" در سمت راست، جاده خاکی قرار دارد که به طرف روستای هق و سپس به میرآباد منتهی می شود.

هر چند وضعیت جاده منتهی به جنگل های میراوه چندان مناسب نیست ولی دیدن طبیعت سرسبز و زیبای این منطقه چاله چوله های متعدد جاده را جبران می کند.