آبشار دره خورخوره از زیباترین جاذبه‌ های گردشگری استان آذربایجان غربی به شمار می‌ آید. این آبشار در دل دره‌ ای بسیار زیبا واقع شده و چشم‌ انداز بی نظیری را به وجود آورده است. اطراف آبشار دارای طبیعتی سرسبز و پوشش گیاهی بی ‌نظیری است و به همین دلیل به تفرجگاهی مناسب تبدیل‌ شده است.

آبشار دره خورخوره در طبیعتی بکر و زیبا در دل کوه‌ های آذربایجان غربی از جاذبه‌ های گردشگری سلماس به شمار می‌ رود. آبشار در فاصله بیست کیلومتری جنوب شهر شطرنجی سلماس و در میان دره ای عریض، توجه بسیاری از مسافران عبوری را به خود جلب میکند. این آبشار که منظره طبیعی بسیار زیبایی را به وجود آورده و گوشه ای از جلوه طبیعت آذربایجان غربی است، در کنار جاده ای که به شهر مرزی سرو می رود قرار گرفته است. از روستاهایی که در نزدیکی آبشار خورخوره قرار دارند میتوان به روستای سرگل و مهکان و سولی اشاره نمود. زیبایی آبشار خورخور در فصول پرآب سال دو چندان میشود و مردم شهرهای سلماس و خوی و سایر شهرهای استان و حتی سایر نقاط ایران در روزهای تعطیل برای لذت بردن از طبیعت به این منطقه سرازیر میشوند. برای رسیدن به آبشار خورخوره شما باید دره ای به عمق حدود هشتاد متر را به طرف پایین بپیمایید تا به حوضچه کوچک و بسیار زیبای آبشار برسید و از زیبایی و لطافت و طبیعت آن لذت ببرید. اطرف آبشار خزه ‌ها و درختچه ‌هایی روییده که زیبایی خاصی به دره بخشیده است. پیرامون آبشار فضایی بکر و دست ‌نخورده است و فاقد هر گونه امکانات رفاهی است. این آبشار ۳۵ متر ارتفاع دارد و در دره‌ ای به عمق ۸۰ متر واقع شده است. این آبشار در فصل بارندگی به بیشترین مقدار خود می‌ رسد اما در فصل تابستان آب آن بسیار کم شده و چون نخی نازک به حوضچه می ‌ریزد.

آبشار دره خورخوره سلماس در جنوب سلماس و در استان آذربایجان غربی، ما بین روستای سرگل و مهکان در بیست کیلومتری شهر سلماس واقع شده است.