امامزاده کهنه شهر که با نام امامزاده اسحاق تازه شهر نیز شناخته می ‌شود، از جاذبه ‌های مذهبی سلماس به‌ شمار می‌ رود که در هشت کیلومتری این شهر، در کهنه‌ شهر (تازه‌ شهر) قرار دارد. این مکان مذهبی آرامگاه چند تن از فرزندان امام هادی (ع) است که با توجه به متون ثبت ‌شده‌ تاریخی مانند کنزالانساب و بحرالرحاب، در شهر کهنه‌ شهر سلماس به خاک سپرده شده‌ اند. بنای امامزاده کهنه شهر در دوره پهلوی بازسازی شده و در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۸۵۸ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

امامزاده کهنه شهردر شهرستان سلماس قرار گرفته است. این امامزادگان از اولاد شریف حضرت امام هادی النقی علیه السلام هستند که بر اساس کتب کنز الانساب و بحر الرحاب که نسخه خطی آن در کتابخانه آستان قدس رضوی علیه السلام موجود میباشد، محل شهادت این بزرگواران دردر کهنه شهر سلماس ثبت و نگاشته شده است. طبق گفته اهالی دسته جات عزادارای سلماس از تمامی نقاط برای اجرای مراسم عزاداری حسینی به این امامزاده می آیند و مراسم عزاداری بر پا می ‌کنند. در اطرف این امامزاده مزار شهدای کهنه شهر واقع شده است.

این مکان از سده‌ های گذشته زیارتگاه مردم کهنه شهرسلماس بوده و پس از زلزله سال ۱۳۰۹ شمسی دوباره بازسازی شد. مصالح به کار رفته در بنا آجر، سنگ و ملاط آهک و گچ است و در داخل با اطاق‌ های جناقی و آجرکاری زیبا تزیین شده است. کاشی های وقفی که توسط خیرین خریداری شده و نام واقف نیز بر روی آنها چشم را نوازش می دهد، همچنین ضریحی کوچک که موجی از اخلاص را در فضا حاکم کرده از ویژگیهای این آرامگاه است. صحن این امامزاده ۵۳۰۰ متر مربع است و تمامی مخارج آن از طریق خیرین تامین می شود.